Zdajemy sobie sprawę, że pomimo aktywnej działalności informującej o protezach acronowych wiedza, która dociera do lekarzy stomatologów, może być niepełna dlatego zapraszamy do udziału w szkoleniach organizowanych przez firmę ROKO oraz odwiedzania naszego stoiska na wystawach KRAKDENT i CEDE.

Z naszych doświadczeń wynika, że niektórzy lekarze nie mają możliwości zweryfikować jakości protezy otrzymanej od technika ponieważ nigdy nie widzieli prawidłowo wykonanej protezy acronowej. Dlatego poniżej przedstawiamy informacje jak rozpoznać dobrze wykonaną protezę acronową.

certyfikat tyl

1. Żądaj certyfikatu z hologramem ROKO od swojego technika.
Do każdej porcji materiału na protezę acronową dostarczamy certyfikat z nazwą tworzywa i numerem serii. Certyfikat, który należy przekazać Pacjentowi, jest zabezpieczony hologramem ROKO i zawiera instrukcje dla pacjenta oraz bezpłatną saszetkę preparatu MULTICLEAN.

NASZ CERTYFIKAT

2. Przed zleceniem protezy acronowej technikowi, zażądaj od niego okazania certyfikatu o odbyciu szkolenia wykonywania protez acronowych w centrum szkoleniowym ROKO.

3. Proteza powinna być błyszcząca, bez zmatowień i rys. Proteza Acronowa powinna być dostarczona przez laboratorium na modelu. Brak modelu może świadczyć o niewłaściwej technologii wykonania.

 

4. Bardzo ważne: pomiędzy powierzchnią pośrednią klamry a kieszonką dziąsłową powinna być przestrzeń ok 1mm. Sprawdź zgłębnikiem. Klamra dotyka tylko zęba, nie dotyka kieszonki ani dziąsła w okolicy przyzębia

bezpłatną saszetkę preparatu MULTICLEAN.

1 mm

5. W protezach acronowych nigdy nie stosuje się pelot, wyłącznie klamry pracujące na zębach.

PELOTA

5 1

KLAMRA

5 2

6. Płyta protezy powinna być jednolita bez śladów naprawy innymi materiałami

 

7. Powinna być widoczna granica preparacji zęba ( od strony językowej i podniebiennej) a materiał płyty protezy powinien sięgać dokładnie do granicy preparacji zęba, nie wyżej

 

8. Przy uważnym spojrzeniu widać otworki nawiercania w zębach
preparacja
9. Dobrze wykonana naprawa protezy acronowej jest dokonywana wyłącznie acronem i nie widać wyraźnej różnicy pomiędzy nowym i starym materiałem